Tarcza Organizmu

Boczniaki to grzyby, które posiadają niezwykłe wartości odżywcze oraz cenne właściwości zdrowotne. Wysoka zawartość białka, witamin i soli mineralnych pozwala na zastosowanie boczniaka w wielu zróżnicowanych rodzajach diet.

Boczniaki w szczególności  zawierają komplet witamin z grupy B, witaminę C  (porcja  100 g pokrywa w 15 proc. dzienne zapotrzebowanie) oraz witaminę D. Wśród witamin z grupy B najwięcej jest tiaminy, ryboflawiny, niacyny, kwasu foliowego, pirydoksyny oraz kwasu pantotenowego.

Warto zaznaczyć, iż słowaccy badacze wyizolowali z boczniaka beta-glukan, który to jest związkiem poprawiającym odporność organizmu, która jest najważniejszą bronią przeciw wirusom, jak choćby koronawirusem (COVID-19). Natomiast, japońscy naukowcy wykazali, że ekstrakt z boczniaka, zawierający aktywną substancję – pleuran –  może powodować zmniejszanie się guzów nowotworowych. Przy regularnym zjadaniu boczniaków obniża się stężenie cholesterolu, osobom chorym na cukrzycę spada poziom cukru, u osób z miażdżycą poprawia się stan naczyń krwionośnych. Na dodatek, boczniaki zawierają ergotioneinę – przeciwutleniacz, który chroni komórki przed uszkodzeniami i starzeniem się. Nie tracą tego składnika nawet podczas gotowania.

Boczniaki stanowią świetny substytut mięsa, znakomicie nadają się na flaczki. Można z nich przyrządzić (po zamarynowaniu lub upieczeniu) także kotlety do burgerów. Po więcej przepisów zapraszamy do naszego działu – Dania z grzybów.

Smacznego!

Sektor HoReCa nie ma dla nas tajemnic…

JESTEŚMY W

Skontaktuj się z nami już teraz

KONTAKT

Serdecznie zapraszamy do współpracy. Jeśli nie chcesz dzwonić wyślij nam formularz. Odezwiemy się najszybciej jak się da.

Adres:

BIADALA MUSHROOMS sp. z o.o.

Rąbczyn 74

63-440 Raszków, Polska

biuro@biadala.com.pl

NIP: PL 622-27-98-065
REGON: 365 960 770
KRS: 0000649212

Telefon:

+48 661 920 669 [PL]

+48 693 861 915 [PL]

+48 782 170 652 [DE, ENG]

Otwarte:

Poniedziałek – Piątek  8 – 14

    ZAMÓW Z DOSTAWĄ DO DOMU