Kuchenny wyjadacz

Nazywany również boczniakiem eryngii, boczniak królewski od niepamiętnych czasów uważany był za leczniczy. Posiada pozytywny wpływ na organizm, obniża ciśnienie w gałkach ocznych przy zaćmie, stężenie cholesterolu we krwi, wspomaga w walce z cukrzycą poprzez regulacje pracy trzustki. Jest bogaty w przeciwutleniacze i antyoksydanty, wykazuje właściwości przeciw-wirusowe. Wspiera układ odpornościowy, pomaga w leczeniu anemii – sprzyja polepszaniu jakości płytek krwi – wzbogaca je o cenne składniki odżywcze. Erygnii jest ceniony za wysoką zawartość białek zasobnych w aminokwasy egzogenne oraz witamin z grupy B, C, C, PP i soli mineralnych

Boczniak eryngii jest obowiązkową pozycją w menu każdego smakosza grzybów – nie bez powodu nazywany jest również Boczniakiem królewskim. Na rynku występuje również pod inną nazwą – Borowik Stepowy – jego owocniki przypominają kształtem Prawdziwka. Grzyb ten jest bardzo smaczny, lekko ostry, pieprzowy, aromatyczny – przypominający grzyby leśne. W warunkach naturalnych występuje w wschodniej Europie (w Polsce pod ochroną), północnej Afryce i centralnej Azji.

Boczniak królewski doskonale komponuje się z mięsem lub dziczyzną pod postacią sosów. Świetnie pasuje potraw kuchni włoskiej – w szczególności dań z makaronem (risotto) i porami. Z powodzeniem może być również grillowany. Po więcej przepisów zapraszamy do naszego działu – Dania z grzybów.

Smacznego!

Sektor HoReCa nie ma dla nas tajemnic…

JESTEŚMY W

Skontaktuj się z nami już teraz

KONTAKT

Serdecznie zapraszamy do współpracy. Jeśli nie chcesz dzwonić wyślij nam formularz. Odezwiemy się najszybciej jak się da.

Adres:

BIADALA MUSHROOMS sp. z o.o.

Rąbczyn 74

63-440 Raszków, Polska

biuro@biadala.com.pl

NIP: PL 622-27-98-065
REGON: 365 960 770
KRS: 0000649212

Telefon:

+48 661 920 669 [PL]

+48 693 861 915 [PL]

+48 782 170 652 [DE, ENG]

Otwarte:

Poniedziałek – Piątek  8 – 14

    ZAMÓW Z DOSTAWĄ DO DOMU