Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_top position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_bottom position below the menu.

Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_bottom position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_top position below the search.
Wiadomości
  • Register

Na terenie gminy Raszków produkcja boczniaka trwa nieprzerwanie już 20 lat. Warto tu podkreślić, że to drugi co do wielkości ośrodek w Wielkopolsce, który zapewnia podaż boczniaka na rynki zagraniczne.

Producenci wraz z nabywaniem doświadczenia starają się także poszerzać swoją  wiedzy w zakresie chociażby zróżnicowanych warunków technologii uprawy boczniaka. Temu właśnie służyły warsztaty szkoleniowe pt.: „Hiszpańska droga do sukcesu – uprawa boczniaka, od substratu do grzybów” zorganizowane w dniach od 16 do 17  września 2014r. w Pałacu w Bugaju, które po raz pierwszy odbyły się na terenie naszej gminy.


Na terenie gminy Raszków produkcja boczniaka trwa nieprzerwanie już 20 lat. Warto tu podkreślić, że to drugi co do wielkości ośrodek w Wielkopolsce, który zapewnia podaż boczniaka na rynki zagraniczne.

Producenci wraz z nabywaniem doświadczenia starają się także poszerzać swoją  wiedzy w zakresie chociażby zróżnicowanych warunków technologii uprawy boczniaka. Temu właśnie służyły warsztaty szkoleniowe pt.: „Hiszpańska droga do sukcesu – uprawa boczniaka, od substratu do grzybów” zorganizowane w dniach od 16 do 17  września 2014r. w Pałacu w Bugaju, które po raz pierwszy odbyły się na terenie naszej gminy. Wzięło w nich udział 60 osób reprezentujących producentów boczniaka i podłoża. Na konferencji obecni byli również przedstawiciele samorządu szczebla gminnego i powiatowego.

Rolniczy charakter gminy Raszków sprzyja uprawie boczniaka. Chętnie także włączamy się do promocji tego grzyba w formach kulinarnych dań dla bezpośredniego odbiorcy serwowanych podczas imprez organizowanych lokalnie - mówił Burmistrz Gminy i Miasta Raszków Jacek Bartczak w swoim wystąpieniu podczas konferencji.

Długofalowy pomysł wspierania branży i promocji tego grzyba z pewnością przyniesie wymierne korzyści samym konsumentom. Boczniaki dostarczają łatwo przyswajalnego białka, kwasu foliowego, aminokwasów, witamin z grupy B i soli mineralnych. Wykryto w nich także obecność lowastatyny obniżającej poziom cholesterolu we krwi. Dlatego warto zmieniać swoje nawyki żywieniowe i wprowadzać do codziennej diety boczniaki.  

W załączeniu fotoreportaż z konferencji opublikowany na łamach ogólnopolskiego czasopisma „Pieczarka” oraz informacje na temat działań prowadzonych w celu popularyzacji tego grzyba przez Marię Biadałę.  
Zapraszamy do zapoznania się z artykułem zamieszczonym w „Pieczarce” 3/2014 autorstwa Marii Biadały nt:. ” Ankietyzacja źródłem informacji o oczekiwaniach odbiorców boczniaka na lokalnym rynku”.

Demo Information

All content and images shown on this site is for demo, presentation purposes only. This site is intended to exemplify a live website and does not make any claim of any kind to the validity of non-Shape5 content, images or posts published.

Photography is used for this demo only, and is not included with this template or any membership. You may not use these images for your own without purchase. Links to purchase from their copyright owners will be provided.

Join Our Newsletter

Signup to hear the latest from our company by joining our newsletter program below.